Archive for the ‘Make up’ Category

Receta Bukurie me Fruta

On Friday, July 12th, 2013
Nxehtit e verës është i lidhur ngushtë me fruta agrume. Përveç shijes së tyre çuditërisht freskuese, me frutat agrume mburremi edhe në recetat e kozmetikes. Limoni dhe portokalli, grejfruti, jo vetëm që na japin dozën e përditshme të vitaminave, por ato gjithashtu mund të përdoren në një mënyrë më krijuese dhe të trajtohen si produkte ...

Koleksioni i kozmetikës L’Oreal L’Or Sunset 2013

On Friday, July 12th, 2013
Festivali i Filmit të Kanës  66 është në një listë, e cila jo vetëm që frymëzon fashionistat me stilin e saj, por edhe dizanjerët më të famshme te markave që vijnë me oferta ekskluzive. Kështu, L’Oréal Paris lëshon një linjë të veçantë kozmetike për Festivalin e Filmit të Kanës 2013, në mënyrë për të festuar ...

DITA IME E BUKURISË

On Wednesday, July 10th, 2013
         Dita ime e bukurisë-një ditë e tërë e dedikuar bukurisë Kush ndihet e bukur, duket e bukur. E vërtetë, por nuk mund të mjaftohesh vetëm me kaq. Të paktën një herë në muaj lër gjithçka mënjanë dhe dedikoju vetes tënde. Merru me çdo pjesë të trupit. Që nga maja e thoit e deri te ...
Koleksioni i madh i shminkave Dior

On Tuesday, April 23rd, 2013
Koleksioni i madh i shminkave Dior ka përgatitur një koleksion luksoz te kozmetikës për sezonin e festave verore. Ai përfshin komplete te pluhurit te syve, te manikyrit dhe qerpikëve te rreme. Hije dramatike e Makiazhit për buzët janë dhe pluhuri i syve me ngjyrr ari dhe kafe.Paketimet përshtatetn me ngjyre ari që të jenë të frymëzojne.   ...

Merrni vitamina nga sallatat nëse dëshironi që flokët tuaja të jenë të shëndosha

On Wednesday, April 10th, 2013
Vitaminat pa dyshim  janë të domosdoshme për rritjen dhe zhvillimin e flokëve tuaj. Ju mund të merrni sasi të mjaftueshme të vitaminave përmes sallatave veçanërisht nga perimet e freskëta, farat, vezët dhe djathit. Këta përbërës të sigurojne nje sasi të mjaftueshme të vitaminave për flokë, proteina, minerale dhe antioksidantë. Sallata të hahet në ushqime ditore është një qasje e ...

Parfumi është ëndrra e secilit.

On Friday, April 5th, 2013
Parfumi Versace është ëndrra e secilit. Parfumi është një gjë shumë e rëndësishme për njerëzit në jetën e tyre të përditshme. Ka shumë lloje të parfumeve që ne mund të perdorim. Dhe ka shumë variante te markave te ndryshme. Një prej markave më të njohura është parfumi Versace. Ky është shumë i njohur në mbarë botën. Shumë ...

Vitaminat të shëndetshme për të nxitur rritjen e flokëve

On Thursday, April 4th, 2013
Pothuajse çdo grua dëshiron të ketë flokë te gjata dhe me shkëlqim dhe të shëndetshme gjithashtu. Për të ruajtur dhe nxitur rritjen e flokëve, rëndësia e vitaminave nuk ben të shpërfillet. Konsumimi i një sasie të mjaftueshme të vitaminave  ushqyesve të shëndetshme është e domosdoshme për të mbajtur flokë të shëndetshme. Për të marrë informacione të ...