Archive for the ‘Make up’ CategoryÇokollatë e nxehtë!!

On Friday, June 12th, 2015
  Pergaditja; 3 filxhana të mëdhenjë(200ml) çokollatë, 2 lugë gjelle kakao pluhur ¾ e lugës së gjellës nisheste (amidon) 1 lugë gjelle sheqer 600 ml qumësht 150 gr çokollatë ½ shkop vanilleje Një sqarim i vogël: çokollata e nxehtë do t’ju dali aq e mirë sa edhe përbërësit e zgjedhur, kështu që kushtoni kujdes çokollatës dhe ...

Dizajne Thonjesh per te gjitha sezonat

On Thursday, May 21st, 2015
Kur bëhet fjalë për të dizenjuar thonjët tuaj në një dizajn përfekt mundësitë për të zgjedhur dhe eksperimentuar janë të pafundme. Disa nga këto dizajne  janë perfekte , janë të përshtatshme për te  gjitha  sezonat.Keto modele dhe ngjyra   janë të mjaft të bukura, prandaj  nësë dëshironi tëkeni thonje sa më e veçantë me pamjen  dhe stilin ...

Sa është i dëmshem fërkimi i syve me thonjë.

On Sunday, May 17th, 2015
Produktet që përdoren për rregullimin e thonjve përmbajnë përbërje kimike (kripëra, kamfur dhe formaldehid), të cilat mund të shkaktojnë alergji dhe reagime të forta jo vetëm tek thonjtë. Dermatiti i qepallave që mund të shfaqet tek një grua që i fërkoi sytë me thonj të lyer, është më i përhapuri. Kjo ndodh sepse lëkura delikate ...

7 Përfitimet shëndetësore të brokolit

On Wednesday, May 13th, 2015
Brokoli është i njohur të jetë një prej perimeve mjaft të shijshme e cila është e pasur me dhjetra vlera ushqyese. Me poshte po i rendisim 7 perfitimet shendetesore nga konsumi i brokolit. 1. Parandalon kancerin: Brokoli e mundeson rritjen  e imunitetit dhe ka po aq vera ushqyese sa lulelakra. 2. Pakeson kolesterolin: Ashtu si shumë ushqime, brokoli është i ...

Maskë me hudhër kundër ramjes së flokëve

On Monday, March 23rd, 2015
Një nga më të popullarizuarat për humbjen e flokëve është e hudhra.Përveç faktit se hudhra i ruan flokët tuaj,hudhra ka një numër përfitimesh shëndetësore -ul kolesterolin  dhe presionin e gjakut  dhe largon  dhimbjen nga artriti. Pavarësisht nga era jo aq e këndshme,hudhra përfshin një numër të ushqyesve dhe elemente që janë të sigurt për të parandaluar humbjen. ...

Maskë me te bardhë veze për floke te shëndetëshme

On Thursday, March 12th, 2015
Të Bardhët  e vezes janë shumë të pasura me proteina. Këto mund të përdoren për të dhënë një nxitje ushqyese  rrënjëve të flokut. Këto ditë ndotja e pluhurit gjithashtu ka efektet e saj negative mbi rritjen natyrale të flokëve dhe gjithashtu në shëndetin e një personi. Ka lloje të ndryshme të problemit që mund të jetë ...