Archive for the ‘Make up’ Category

Për qerpikë sa më të dendur dhe të gjatë

On Tuesday, November 13th, 2012
Edhe pse ka zgjedhje të shumta të prodhimeve për kurimin e qerpikëve, nuk duhet të harrojmë “mjeshtëritë” e mira e të vjetra. Vaji i ullirit. Lyeni me vaj ulliri qerpikët nga rrënja deri në majë, lërini të veprojë vaji pesë minuta. Pastaj lani me ujë të vakët. Këtë veprim bëjeni një muaj dhe do të ...

Mate dhe fytyra juaj per stinet vjesht ,dimer nuk eshte me shkelqim.

On Thursday, November 8th, 2012
Shiko matte. Matte është më e perdorura e fundvitit make-upne  prirje. Matte është kur fytyra juaj nuk është me shkëlqim. Grimi juaj nuk do të duket i  freskët. Ashtu si prirje e nxehtë e 50-së, Matte e  buzët flakë të kuqe buzët e kuqe (hot) me thonj që përputhen janë krejtësisht brenda .  Shumë prej nesh mund ...

Pastrojeni fytyren me Johnsons

On Thursday, November 8th, 2012
Keto te dyja uji dhe palomat po  përdoren  kohët e fundit, janë të Përditëshme  esenciale Johnson fshin fytyrën Pastron dhe e ben  lëkurën  të pastër ...

Ngjyra e buzeve e murmurt e cila do te ju beje te dukeni bukur

On Thursday, November 8th, 2012
Zonja keni menduar ndonjëherë për veten tuaj qe te dukeni bukur . E pra këtu është nje lajm i mire, duke shkuar përpara këtë vjeshtë ju vërtetë mund  të dukeni me  buzët e juaja per mrekulli . Pse? Stili dhe ngjyra kan shum rendesi .. ngjyra  e Murmurt  nis të lulëzojë ne  rrugë me stilin e nje ylli ...

Dizajne Ditore:Ngjyra Mati dhe metalike

On Wednesday, November 7th, 2012
Vjeshta 2012 na ben ti ndryshojme duart tona tona. Deri tani  me xixa, ngjyra me shkelqim dhe vezelluese por tani  eshte ne tendence manikyri mat!(i pa shkelqyer)jo vezullues . Tani do te shohim se cilet manikyre do te jene me fashion kete sezon. Kete vjeshte do te jen ne  mode thonjte mat! Thonjte qe ne nje kohe ...

OPI Llak i thonjëve Spring 2012 Collection Makeup

On Wednesday, November 7th, 2012
make up llak OPI është një markë e famshme që ka ofruar gjithmonë një nga  krijimet e habitshme të reja, të tilla si Llak i thonjëve për kozmetikë 2012  pranverë, i cili përbëhet nga 12 tone mahnitëse të reja për të përmirësuar stilin e shpejtë dhe efektive.Holanda u bë një burim i frymëzuar Suzi Weiss-Fischmann, OPI Ekzekutiv VP ...

Keshilla per vetullat perfekte

On Wednesday, November 7th, 2012
lloji i vetullave Për të marrë një forme  të përsosur vetullat, ju nuk keni për të shkuar në ndihmën e një salloni  bukurie të shtrenjtë, këtu ne do të ju japim  disa këshilla për t’i dhënë definicionin më të mire ballit tuaj qe  ndjekin këshilla profesionale. Edhe pse kjo duket si një detaj i vogël kur është fjala për bukurinë, por vetullat ...

Grim atraktiv i stilit arab

On Thursday, November 1st, 2012
Kozmetike Persia përqendrohet në sytë, hije e ndritur, koleksionet e jashtëzakonshme dhe Qerpiku i madh, çdo gjë që mund të përmirësojë dritëzen  dhe sekretin  në horizont. Kozmetike Arabisht është e gjitha në lidhje me astar sy të jashtëzakonshme që fillon nga zona e brendshme të syrit në zonën e jashtme në zhvillim le  një përshtypje ...