Archive for the ‘Fytyra’ Category

Për sezonin e ri të ftohtë,ju sugjerojmë zgjedhjen e duhur.

On Saturday, November 17th, 2012
 Ju mund të rigjallëroni  bukurinë tuaj natyrore duke marrë disa produkte të reja kozmetikë që ndjekin tendencat e fundit.Ne ju propozojmë një  koleksion të këndshëm për ju për të rritur bukurinë tuaj. Për sezonin e ri të ftohtë,ju  sugjerojmë  zgjedhjen me  hije  te  kuq buzësh dhe që përputhen me ngjyren e  llakit të thonjve, ngjyra përkatëse, ju mund të ...

Maske mollë me mjalte

On Friday, November 16th, 2012
 Provoni kete maske me molle dhe mjalte dhe do te mbeteni te kenaqura. 1/2 molle, ndajeni ne copa te vogla, 1 luge gjelle mjalte Perzieji ne mixer. Aplikoje ne fytyre duke evituar pjesen e syve, mbajeni 10 min dhe shpelajeni fytyren me uje te vaket. Pasi ta thani mire, aplikoni kremin ose vajin qe perdorni ...

Kujdesi, bukuri në shtëpi: Përdorni përmbajtjen e frigoriferit tuaj!

On Friday, November 16th, 2012
Beni trajtim bukurie ne shtëpine tuaj dhe do të kurseni të holla. Dhe këto qe do ti mesoni jane mjaft te lehta ,qe nuk do te ju kushtoje pothuajse asgje ! 1) Mjalti “jap energji” në lëkurë , thjesht aplikoni një përzierje me mjaltë të lëngshëm dhe lëng limoni në fytyrën tuaj për disa minuta, pastajpastrojeni me ujë ...

Ngjyra e kuqe për pamjen tuaj më të mirë

On Friday, November 16th, 2012
Aplikoni ngjyren tuaj të preferuar mbi buzët e lagura. Sipërfaqja duhet të jetë gjithmonë plotësisht e  thatë.Blej një ngjyrë të kuqe . E kuqja  është një mik i juaj më i mirë ,është shumë e përshtatshme për  pamjen  tuaj, çehren  tuaj … dhe madje edhe dhëmbët tuaj! ...

Ngjyrat vjeshtore per dukjen tuaj.”

On Thursday, November 15th, 2012
Edhe pse vjeshta tingëllon si e zymtë, kjo nuk do të thotë se edhe makijazhi juaj gjatë vjeshtës doemos duhet të jetë me të njëjtin ton E kaltra e errët, e gjelbra, e kuqja e errët dhe ajo rozë, janë ngjyrat trendi me të cilat duhet ta ngjyrosni dukjen tuaj këtë sezon. Jini kreative dhe ...

Këshilla per Aknet

On Thursday, November 15th, 2012
Cfare jane Aknet (puçrrat)? Aknet janë sëmundje e mirrëfilltë e lëkurës dhe si e tillë duhet kuruar. Në estetikë ky fenomen quhet “lulëzim”. Trajtat e akneve ndryshojnë dhe variojnë nga karakteristikat dhe përmasat. Ato mund të shfaqen në moshën puberale, por nuk janë të pakta rastet e shfaqjes së tyre edhe në moshat adulte, herë-herë ...

Për qerpikë sa më të dendur dhe të gjatë

On Tuesday, November 13th, 2012
Edhe pse ka zgjedhje të shumta të prodhimeve për kurimin e qerpikëve, nuk duhet të harrojmë “mjeshtëritë” e mira e të vjetra. Vaji i ullirit. Lyeni me vaj ulliri qerpikët nga rrënja deri në majë, lërini të veprojë vaji pesë minuta. Pastaj lani me ujë të vakët. Këtë veprim bëjeni një muaj dhe do të ...

Mate dhe fytyra juaj per stinet vjesht ,dimer nuk eshte me shkelqim.

On Thursday, November 8th, 2012
Shiko matte. Matte është më e perdorura e fundvitit make-upne  prirje. Matte është kur fytyra juaj nuk është me shkëlqim. Grimi juaj nuk do të duket i  freskët. Ashtu si prirje e nxehtë e 50-së, Matte e  buzët flakë të kuqe buzët e kuqe (hot) me thonj që përputhen janë krejtësisht brenda .  Shumë prej nesh mund ...

Pastrojeni fytyren me Johnsons

On Thursday, November 8th, 2012
Keto te dyja uji dhe palomat po  përdoren  kohët e fundit, janë të Përditëshme  esenciale Johnson fshin fytyrën Pastron dhe e ben  lëkurën  të pastër ...

Ngjyra e buzeve e murmurt e cila do te ju beje te dukeni bukur

On Thursday, November 8th, 2012
Zonja keni menduar ndonjëherë për veten tuaj qe te dukeni bukur . E pra këtu është nje lajm i mire, duke shkuar përpara këtë vjeshtë ju vërtetë mund  të dukeni me  buzët e juaja per mrekulli . Pse? Stili dhe ngjyra kan shum rendesi .. ngjyra  e Murmurt  nis të lulëzojë ne  rrugë me stilin e nje ylli ...