Archive for the ‘Fytyra’ Category

Pastrues i fytyrës me ananas

On Wednesday, January 2nd, 2013
  Ky solucion i pastrimit shkrin lidhjet që mbajnë qelizat e lëkurës së bashku, duke i lejuar ato që të absorbon lëngun më  lehtë. Përgatitja: 2/3 thela ananas të freskët (temperaturë e dhomës) 1/4 filxhan vaj ulliri të ftohtë dhe të presuar 1/4 filxhan majdanoz të grirë dhe të freskët E vendos ananasin në aparat për grirje , ...

Make up,makijazh

On Wednesday, January 2nd, 2013
Për një vështrim bukurie që absolutisht nuk do të shkojë pa u vënë re:Sytë janë pjesa kryesore dhe e bukur e fytyrës sonë. Nëse ju doni të shtoni bukurinë e syve, atëherë duhet të përdorni hije dhe llainer në sy. Hijet e syve japin thellësinë dhe dimensionin për syrin.Mënyra më e mirë dhe e duhur për përdorimin e hijeve ...

Bukuria e firmës Paul dhe Joe na bën të themi Mjau!

On Thursday, December 27th, 2012
Nëse dëshironi make-up të markës Paul dhe Joe.Paketimi i tyre gjithmonë është extra i shkëlqyer.Këtë vit firma Paul dhe Joe vendosën për të marrë dashurinë e tyre plotësisht për macet me këtë koleksion shumë interesant Mjau. ...

Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme

On Tuesday, December 11th, 2012
Intensive, ngjyra të gjalla dhe të ndritshme. Të kuqtë e buzëve të frymëzojnë nga ngjyrat dhe shkelqimi i tyre, e zbulojnë të gjithë bukurinë  femërore triumfuese dhe rrezatuese! ditë pas dite,te kuqët e buzëve te  jashtëzakonshem ofron ne  buzë shkëlqimin ekstrem dhe freskinë e plotë, të qetë dhe definitivisht të përkryer.Këto ngjyra do të jenë të përkryera për ...

Nje mundesi e mirë për një maskë fytyre në shtëpinë tuaj

On Tuesday, December 11th, 2012
Si duhet bërë një maskë për fytyrë me karrota.Karotat janë antiseptik dhe, kur përfshihen në një recetë shtëpie, maska e fytyrës, do të ndihmojë në rinovimin e lëkurës tuaj.Duke e bërë vetë një maskë në shtëpi për fytyrën tuaj  është që ju lehtë mund të beni nje përzierje me përbërësit e karrotave, gjithashtu për të përshtatur për nevojat ...

Limoni i gjelbërt dhe kaloritë e tij.

On Saturday, December 8th, 2012
Ky frut i gjelbër me lëvore të gjelbër dhe tul të ndritshem të gjelbër, shpesh barazohet me limon.Por limonit (Limon i gjelber) i takon llojit tjetër të agrumeve! 100 gram e limonit përmban rreth 30 kalori karbohidrate, 11 g sheqer, 1.7 g, 0,2 g yndyrë, 0.7 gram proteina dhe 29 mg të vitaminës C. “Limon Super”, ...

Maskë fytyre me avokado dhe mjaltë.

On Saturday, December 8th, 2012
Nëse keni lëkurë të thatë ju mund të bëni një maskë të pasur hidratues nga avokado dhe mjalti. Përzihen dy lugë avokado me dy lugë mjaltë dhe një e verdhë veze. Përzijeni mirë, mbuloni  fytyrën me një shtresë e hollë me këtë përzierje dhe duhet lënë atë për 15-20 minuta.Pastaj lajeni  fytyrën tuaj me ujë ...

Tendencat e reja të modës

On Monday, December 3rd, 2012
Ngjyrat e ëmbla të buzve Te firmes Dior janë  fokusuar në sjelljen më të mahnitshme formulat me  ngjyrë të buzëve në skenën e bukuris.Shkëlqejnë lartë, tonet karamele që do të ju  japin buzëve  tua një shkëlqimin. ...

Ngjyra e kuqe e buzëve më e preferuara te femrat

On Monday, November 26th, 2012
Gjëja më e mirë për të gjitha gratë pavarësisht nga mimika e fytyrës  është ngjyra e kuqe e buzëve e cila bën që ju të dukeni bukur. Kjo është në lidhje me zgjedhjen e duhur dhe ju  ka hije me çfarëdo veshje që ju te visheni. Nuk është çudi pse të gjitha yjet zgjedhin atë.       ...

Koleksioni i ri Hello Kitty

On Saturday, November 17th, 2012
Këtë sezon të ftohtë, Cutest dhe personazhi më i famshëm i familjes së maces se eger    ofron tifozët e saj të parë në-trend dhe gjithnjë të bukur duke përuruar një bashkëpunim të ri me Sephora. Hello Kitty frymëzon fashionisers  për të marrë të gatshme për sezonin e pushimeve të ardhshme . Duke shfaqur nuanca vetëm ...