Archive for the ‘Fytyra’ Category

DITA IME E BUKURISË

On Wednesday, July 10th, 2013
         Dita ime e bukurisë-një ditë e tërë e dedikuar bukurisë Kush ndihet e bukur, duket e bukur. E vërtetë, por nuk mund të mjaftohesh vetëm me kaq. Të paktën një herë në muaj lër gjithçka mënjanë dhe dedikoju vetes tënde. Merru me çdo pjesë të trupit. Që nga maja e thoit e deri te ...Koleksioni i madh i shminkave Dior

On Tuesday, April 23rd, 2013
Koleksioni i madh i shminkave Dior ka përgatitur një koleksion luksoz te kozmetikës për sezonin e festave verore. Ai përfshin komplete te pluhurit te syve, te manikyrit dhe qerpikëve te rreme. Hije dramatike e Makiazhit për buzët janë dhe pluhuri i syve me ngjyrr ari dhe kafe.Paketimet përshtatetn me ngjyre ari që të jenë të frymëzojne.   ...

Parfumi është ëndrra e secilit.

On Friday, April 5th, 2013
Parfumi Versace është ëndrra e secilit. Parfumi është një gjë shumë e rëndësishme për njerëzit në jetën e tyre të përditshme. Ka shumë lloje të parfumeve që ne mund të perdorim. Dhe ka shumë variante te markave te ndryshme. Një prej markave më të njohura është parfumi Versace. Ky është shumë i njohur në mbarë botën. Shumë ...

Si te perdorim brushat për grimin tuaj

On Thursday, March 14th, 2013
Në fakt, ka shumë lloje të brushave për grim që ju mund të zgjidhni nga tregu dhe industria kozmetike.  megjithatë, mund të ju  duhen disa furça, furça bazë që fsheh, furçë pluhuri, brushat rimel, për skuqje te faqeve,dhe një furçë cik. Nëse kjo është hera e parë për të investuar në brusha të grimit, më mirë të ...

Make up Indian

On Monday, February 25th, 2013
Vajza indiane ka qenë gjithmonë e njohur për magjitë e saj unike dhe përbërjes shumë elegante që është progresive në rritje nga sekretet e saj në mes të globit të bukurisë. Në krahasim me shumicën e make-up stileve të njohura këto ditë, kozmetika indiane është njohur nga linjat e saj të mprehta dhe ngjyrave paqësore që ...

Mjekimi Natyral i flokeve të shëndetëshme dhe me shkëlqim

On Thursday, January 24th, 2013
Sot njerëzit janë shumë të interesuar për trajtimet e natyrshme për riparimin e flokëve të shkatërruar, dhe duke i bërë  flokët të shëndetshme dhe me shkëlqim. Ka shumë arsye prapa këtij trendi në ndryshim, njëra prej të cilave janë produktet e prodhuara industrialisht të kujdesit të flokëve. Trajtimet natyrore te flokëve janë të lira, të lehta pë ...

Kompania Lancome vjen me më të rejat për 2013

On Sunday, January 13th, 2013
Kompania Lancome ofron për dekada të tëra kozmetiken e saj me cilësi të lartë dhe parfume që janë të njohura në mesin e të gjitha grupmoshave .Në këtë vit 2013,ajo vjen në treg me më të mirat e saj që kompania Lancome ka zhvilluar:         ...