Archive for the ‘Make up’ Category

Ide te bukura per diten e te dashuruarve

On Sunday, February 12th, 2017
zingjire me zemer Cdo femer enderron nje dhurate per Shen Valentin,dhe dhurata me e pritur eshte ndonje unaze,bizhuteri,apo aksesore,ose diqka se simbolizon dashurine,ne kemi sjelle ne foto disa ide te bukura qe do te ju ndihmojne ne zdhedhjen e dhuratave per diten e te dashuruarve.           ...

Makeup Indian

On Friday, March 11th, 2016
31136aa8f4f106cdcf24198ce6eae1ab Stili  juaj personal është gjithmonë këtu ne ju ofrojmë idetë më fantastike të modës.Në këtë post, ne kemi marr disa nga grimere të mrekullueshme Indiane. Ato janë mjaft të mahnitshme dhe unë jam e sigurt që edhe juve ju pelqen stili indian.   ...


Disa këshilla për buzë të plota

On Tuesday, January 5th, 2016
largea_buze-laps0vije-buzekuq1452025244 Të rralla janë femrat që kanë buzë të plota natyrale, pa pasur nevojë për ndonjë korrigjim. Shumë prej nesh shmangim metodat ekstreme, mbushësit, silikonin, hieluronin, por për ato femra që nuk i dëshirojnë këto ndryshime radikale në fytyrat e tyre ekzistojnë këshilla të lehta, të cilat duhet t’i dimë. Jua sjellim disa këshilla të dobishme ...

Çokollatë e nxehtë!!

On Friday, June 12th, 2015
imag6449   Pergaditja; 3 filxhana të mëdhenjë(200ml) çokollatë, 2 lugë gjelle kakao pluhur ¾ e lugës së gjellës nisheste (amidon) 1 lugë gjelle sheqer 600 ml qumësht 150 gr çokollatë ½ shkop vanilleje Një sqarim i vogël: çokollata e nxehtë do t’ju dali aq e mirë sa edhe përbërësit e zgjedhur, kështu që kushtoni kujdes çokollatës dhe ...

Close
Please support the site
Nëse ju pelqen kjo faqe, na pëlqeni edhe në Facebook. Faleminderit!!!
Social PopUP by SumoMe