Author Archive

Receta te Pitalkave-apo-samuna

On Sunday, December 27th, 2015
Përbëresit 1 filxhan kafeje ujë i vakët, Tharmë buke në madhësi të një arre , 2 gota ujë,  kripë, 2 gota miell. Udhëzime Në enë ku do të gatuhet brumi,derdhet uji,kripa dhe tharmi i ardhur. Hidhet mielli pak e nga pak duke e tundur me lugë druri. Brumi tundet me lugë,sepse gatuhet aq i butë,saqë ...Trendet e frizurave te ketij viti

On Friday, November 27th, 2015
Ju keni vendosur të shkoni ne aheng,dasem apo qfardo feste dhe keni plan te visheni bukur,me këpucë dhe bizhuteri.Mandej është radha te mendoni per floket një  vendim i rëndësishem qe te dukeni bukur.Ne kemi përzgjedhur 30 modele te  frizurave mahnitëse që ju të frymëzoheni dhe te zgjidhni frizuren e duhur.Hidhi nje sy fotove dhe kenaquni!   ...

Tortë me Çokollatë dhe xhelatinë

On Sunday, November 22nd, 2015
Perberesit; 6 vezë 6 lugë sheqer 4 lugë kakao 6 lugë miell 1pako aditivë per brumë 6 luge ujë të nxehtë 150gr.gjalpë 200 gr çokolatë për gatim 5 lugë sheqer 5-6 lugë qumësht 1 pako xhelatinë 100ml qumësht 500 ml krem I thyejmë vezët dhe i ndajmë të bardhat nga të verdhat.Të verdhat i vëmë ...


Trendet e Palltove: Rikthehet ngjyra Pink

On Monday, November 9th, 2015
Ngjyrat e zbehta rozë janë të  ëmbëla, dhe  të preferuara, ngjyrëdashese. Edhe pse veshjet njëngjyrëshe neutrale ende mbretërojnë,rozë dhe pink jane trendet e  kësaj stine. Kur kombinohet me  këmisha me funde ose xhinse duken shum bukur.Shikojeni koleksionin e kombinimeve.source   ...


Mollë të pjekura, të mbushura me drithëra

On Sunday, November 1st, 2015
Disa mollë Kanellë Sheqer (i kaftë, mundësisht) Drithëra 1 lugë gjelle gjalpë Karajfil të thatë Ujë të valë opcionale: arra, lëng dhe lëvore limoni Nuk po merrem me sasinë për shkak se varet prej madhësisë së mollëve, vlerësoni vet. Fillimisht mollët duhet të pastrohen dhe t’u hiqet një pjesë nga brendësia e tyre, e cila ...