Recetë e akullores të shijshme me Pemë

On Wednesday, June 3rd, 2015

Përberja:
16 vezë
24 lugë sheqer
500 g krem
2 gota kos
2 dl ujë të thartë
500 g fruta (opcionale)

Përgatitja:

1 Perzieni të bardhë vezës me 16 lugë sheqer.

2 Përzieni të verdhët e vezës me 8 lugë sheqer.

3 Në një enë përgatitni shllagun me mikser duke i qitë ujë të thartë.

4  Kombinojeni të bardhët e vezës me të verdhët e vezës dhe shllagun derisa të trashet ne lugë. Së fundi, shtoni kosin dhe tundeni masën.

5 Përzierjes i shtoni fruta sipas zgjedhjes tuaj

Këshillë: Kjo akullore është e përkryer për ditët e nxehta të verës.

 

Posted in Kuzhina
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>