6 Lloje të maskave në kushte shtëpie për flokë të dëmtuara

On Friday, June 19th, 2020

Maskë e thjeshtë me mjaltë, kanellë dhe vaj ulliri;
Kombinoni 1 lugë kanellë dhe 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 filxhan vaj ulliri.
Përziejini përbërësit derisa të formohet një paste.
aplikoni pastën në kokën tuaj me një furçë.
Lëreni në maskë për 10-15 minuta.
Lani flokët me një shampo të butë

Maska e tretësirës së kanellës, mjaltit dhe piperit të kainës për ramjen e flokëve
Kjo maskë e flokëve ndihmon në zgjimin e gjëndrave të flokëve për të stimuluar rritjen dhe parandalon humbjen e flokëve.

përbërësit
3 luge mjaltë organik
1 lugë pluhur kanelle
5 lugë gjelle vaj ulliri
1/3 e specit kajen(djegs)

Përzierja;
Bëni mjaltin dhe vajin e ullirit të ngrohtë dhe kombinoni përbërësit e mbetur.
përziejeni derisa të behet një paste e butë.
Fërkojeni këtë përzierje në rrënjen e flokëve,
dhe lëreni të qëndrojë për rreth 40 minuta.
Lani atë me një shampo të butë.
Piper i kajsës(djeges) stimulon gjëndrat e flokëve. Përzierja e mjaltit organik dhe vajit të ullirit përmirëson rrjedhën e gjakut në shtresa të kokës dhe ndihmon në rritjen e flokëve më shpejt.

Maska me kanellë, mjaltë dhe domate për flokët te demtuara
përbërësit
1 lug mjaltë organik
1 lugë pluhur kanelle
1 domate e freskët
1 vezë e freskët
1 lugë gjelle vaj ulliri
Përzierja;
Domates i largojm levoren.
Shtoni mjaltin, kanellën, vezën dhe vajin e ngrohtë të ullirit.
Përhapeni përzierjen në flokë dhe lëreni të qëndrojë për rreth 20 minuta nën një peshqir.
Shpëlajeni maskën me shampon.

Mjaltë, kanellë dhe kos, vezë, maskë vaji ulliri për flokët e thatë
përbërësit
1 lugë pluhur kanelle
1 lugë mjaltë
2 luge kos
1 verdhë veze
1 lugë vaj ulliri
Përzierja;
Përziejini të gjithë përbërësit.
Aplikoni përzierjen në lëkurën e kokës dhe flokëve.
Vendosni një peshqir dhe lini maskën të qëndrojë për rreth 20 minuta.
Përdorni shampon natyral.
Kosi ndihmon në zbutjen e kokës dhe eliminon inflamacionin dhe acarimin. Kosi mund të përdoret për çdo lloj flokësh por është shumë më i dobishëm për flokët e dobët dhe të dëmtuar.

Vaj kanelle, mjalti dhe vaj ricini, maskë të verdhë veze për flokët e holluar
përbërësit
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë pluhur kanelle
1 verdhë veze
1 lugë gjelle qepë
Përzierja;
Grini një luge qepë.
Shtrydhni lëngun e qepës
Përziejini të gjithë përbërësit.
Aplikoni përzierjen në lëkurën e kokës dhe flokët.
Lëreni maskën në flokët tuaj për rreth 30 minuta.
Përdorni një peshqir për të mbuluar kokën.
Lani me një shampo të butë.
Qepa përmban të gjitha mineralet dhe vitaminat e nevojshme për shëndetin e flokëve. Ka veti antibakteriale ndihmon në promovimin e rritjes së shëndetshme të flokëve dhe largimin e zbokthit.

Maskë për flokët me lëng kanelle, mjalti dhe aloe vera
përbërësit
2 lugë pluhur kanelle
1 lugë mjaltë
1 lugë lëng aloe vera
1 lugë vaj bajame
Përzierja;
Përziejini të gjithë përbërësit.
Aplikoni përzierjen në lëkurën e kokës,
dhe lëreni maskën të qëndrojë për rreth 40 minuta.
Lani atë.
Lëngu i aloe vera ndihmon në lagështimin e flokëve dhe zbut lekuren dhe. Karakteristikat anti-inflamatore në aloe vera zvogëlojnë kruajtjen dhe mund të rivendosin lëkuren e irrituar.

redirect url=’http://sekretmode.com’ sec=’5′

Posted in Make up
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>