Vaj bimor italian; Jam i sigurt që të gjithë e njihni xt Përzierjen e erëzave bimore italiane ’. eshtë një nga erëzat që mund të gjendet në shumicën e familjeve. Dhe kudo... 

Todays Hottest News

Make Up

Kurora elegante per nuse 2019

Edhe ne kete vit jane ne mode kurorat elegante,nje frizure pa kurore nuk duket fare bukur ,provojeni qe per martesen tuaj te veni nje kurore si keto ne frizuren qe deshironi ta keni,hidhni... 

Vaj bimor italian; Jam i sigurt që të gjithë e njihni xt Përzierjen e erëzave bimore italiane ’. eshtë një nga erëzat që mund të gjendet në shumicën e familjeve. Dhe kudo që t'i përdorni, mund të përdorni vajin bimor italian. Krahasuar... 

Maskë e thjeshtë me mjaltë, kanellë dhe vaj ulliri;Kombinoni 1 lugë kanellë dhe 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 filxhan vaj ulliri.Përziejini përbërësit derisa të formohet një paste. aplikoni pastën në kokën tuaj me një furçë.Lëreni... 

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa të sigurtë jeni se vaji që përdorni çdo ditë është i pastër dhe pa hile? Në fakt ekziston... 

Përbërësit; 2 gota miell 3/4 filxhan sheqer 1 1/2 lugë çaji pluhur pjekje 1 lugë çaji kripë 1/2 lugë çaji sode buke 1 filxhan luleshtrydhe (copëtuar trashë) 1 vezë (e rrahur) 1/2 filxhan lëng portokalli 1/2 filxhan qumësht 2 lugë gjalpë... 

Sars-cov-2, i njohur me emra si virusi korono, coronavirus, Covid-19, është një sëmundje që prek sistemin e frymëmarrjes,dhe sistemi imunitar është jashtëzakonisht i rëndësishëm për të parandaluar sëmundjen. Ndërsa virusi i koronës... 

Dobësimi me farën e zezë është një nga metodat që provojnë shumë njerëz. Fara e zezë është një ilaç efektiv për ata që duan të humbin peshë, si dhe është i dobishëm për shëndetin. Në vend që të rrezikoni shëndetin... 

Biskota 12 të bardhat e vezëve 12 lugë sheqer 6 të verdhën e vezëve 4 lugë arra të grira imët 6 lugë miell Perberesit i perziejme dhe ehedhim ne tepsi per pjekje , piqeni biskotën në 180c për rreth 25 minuta. Pritini... 

Momentet kur ju ndjeheni nervoz preferohet që fillimisht të ruani qetësinë dhe të merrni frymë thellë. Ka shumë faktorë të cilat mund të shpien deri te kjo gjendje, mirëpo preferohet që të ndiqni disa këshilla si më poshtë: Në... 

Buke te mbushura; Përberësit; Gjalpë – 100 gr., Jogurt – 1 filxhan (200 ml.) Veze – 1 copë, Miell – 2,5-3 gota, Pluhur pjekje për brumë – 1 lugë, Kripë – një maje lugeMbushja: Djathë feta – 250... 

Përberësit 2 kg speca te kuqe uthull 1/3 piper kokerr 1 kokë hudhër majdanoz dhe selino Lani specat,hiqni farat dhe pjekini . Vendosni specat në një tigan dhe lërini të qëndrojnë për një orë qe te kullohen nga uji. grijme thelpinjte...